29 Nisan 2013

Dostluk Ekmeği

 
Hafta sonu İstanbul'daydım ve çok güzel zaman geçirdim, ailemle ve arkadaşlarımla görüştüm! Hep birlikte annemin doğum gününü kutladık!
Aytülcüm (bir büyüğüm) ile konuştuk, çeşitli konularda önerilerde bulundu! Okumam için bir de çok keyifli bulduğunu söylediği bir kitap verdi. Kitabın adı bile sıcacık, henüz elime almadım bu yüzden özetine yer vereyim, olur mu?
Bir damla gözyaşı ve umutla yoğrulmuş küçük bir hediye, kırılan kalbinizi iyileştirip tüm hayatınızı değiştirmeye yeter mi?

Kaderin ona oynadığı acımasız oyun karşısında Julia Evarts, yaşama sevincini kaybetmiştir. Çektiği tüm acıların ise tek bir sorumlusu vardır. Bir zamanlar en yakın arkadaşı olup da artık yüzünü bile görmek istemediği kız kardeşi...

Bir gün küçük kızı Gracie ile birlikte eve geldiklerinde, kapının önünde çiçek desenleriyle bezenmiş bir tabak ve yanında bir tarif bulurlar. Üzerine ise bir not iliştirilmiştir: "Umarım beğenirsiniz." Julia, bu beklenmedik hediyeden kurtulmak istese de kızını mutlu etmek adına tarifi denemeye karar verir.

Çok geçmeden kasabalarına yeni taşınmış olan iki kadınla tanışır. Eşini kaybetmiş olan Madeline Davis, hayata tek başına devam etmenin bir yolunu ararken, ünlü çellist Hannah Wang de Brisay ise kocasıyla boşanmak üzeredir. Teselliyi, adeta bir sığınak olarak gördükleri dostluklarında bulacak olan bu üç kadın, gün gelip de şu cümleyi söyleyebilecek midir? Her şeye rağmen hayat güzeldir.

Bizi bize anlatan sıcacık, lezzetli bir hikâye... Kâh ağlatan kâh sinirlendiren kâh güldüren Dostluk Ekmeği, imkânsız gibi görünenleri gerçekleştirmenin, aslında bizim elimizde olduğunu muhteşem bir dille anlatıyor.

"Okuyucuların bu iç ısıtan hikâye karşısında duygularına hâkim olabilmeleri imkânsız.
Tabii, o muhteşem tarifi de unutmamak gerek..."
Publishers Weekly
Bu arada anneme ısmarladığım  kitap elime geçti, "Ruhunu Dinle Bedenini Doyur", dilerim işe yarar!
İlk fırsatta görüşmek dileğiyle dostça kalın!


Hiç yorum yok: